top of page

Lyonner (czyt. Lijoner), właściwie Marcin Zuber (ur. 7 grudnia 1989 w Bielsku-Białej), wcześniej znany jako HipHopGremlin – polski wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki rap, rock, pop, dubstep, reggae.

 

Marcin Zuber swoje początki z muzyką zaczął w październiku 2006 roku z dwoma kolegami ze szkoły. Znany jest m.in. z występów w takich zespołach jak: SK8, Elo Eberligo oraz Ulicy Głos który założył z Majlo w latach 2011-2013. Solowe utwory zainicjował w Studiu "Dom Latających Tracków", tam też był nagrany pierwszy kawałek Lyonner'a & Majlo pt "Szacunek Bliźnich". Pierwsze jego kompozycje, wychodziły na domówkach. 

 

Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Bas Tajpan, Allrounda, Dj Hwr i Dj Wróbson.

8 kwietnia 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy solowy album Lyonnera – „Z Życia Wzięte”, w całości nagrany w bielskim 3/4 Underground Studio. Na płycie pojawiło się 20 utworów.

W kwietniu 2017 roku, raper zgłosił swój utwór do konkursu który organizowała wytwórnia z Nowego Jorku - Bentley Records. Dwa miesiące później dostał odpowiedź i 24 czerwca podpisał roczny kontrakt. Po wydaniu albumu "XI", wytwórnia zaproponowała raperowi przedłużenie umowy wydawniczej, jednak nie zdecydował się on na dalszą współpracę.

Raper w 2018 roku założył swój band z którym nagrał dwa teledyski, pierwszy został zrealizowany do utworu "Plan Ucieczki", natomiast drugi do singla "Wstań (Remix)". Przełom w karierze Lyonnera nastąpił we wrześniu 2020 roku, gdy znana wytwórnia Universal Music Group podjęła się dystrybucji jego singla.

bottom of page